Mimar Sinan’ın 1580’de yaptığı cami, halk arasında “Kuşkonmaz Camii” olarak da biliniyor. Çünkü Mimar Sinan, paşanın isteğiyle, camiyi kuzey – güney rüzgârlarının kesiştiği noktada yaptığı için kuşlar konamamış.
Şemsi Paşa Camii
![](https://gursu-haberler.com.tr/wp-content/uploads/2024/03/semsi-pasa-camii-mkfx5UNM.jpg)
hayata renk katan site
Mimar Sinan’ın 1580’de yaptığı cami, halk arasında “Kuşkonmaz Camii” olarak da biliniyor. Çünkü Mimar Sinan, paşanın isteğiyle, camiyi kuzey – güney rüzgârlarının kesiştiği noktada yaptığı için kuşlar konamamış.