Milyonlarca Emeklinin Beklediği İkramiye Tarihleri Yine Değişti: İşte İktidar Yakın Medyanın Yazdığı Yeni Ödeme Günleri!

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, milyonlarca emekli ödeme tarihlerini merakla bekliyor. 2024 yılında 3 bin lira olarak ödenecek ikramiyelerle ilgili tarihler yine değişti. İktidara yakın Sabah Gazetesi, yeni ödeme takvimini duyurdu.

İKRAMİYELERİN ÖDEME TARİHİ DEĞİŞTİ

2024 Kurban Bayramı öncesinde emeklilere verilecek ikramiyelerin ödeme tarihleri yine değişti. İlk olarak 10-14 Haziran tarihleri arasında planlanan ödemelerin, 3-7 Haziran tarihleri arasında yapılabileceği açıklandı. Sabah Gazetesi’nin haberine göre, çalışmalar zamanında tamamlanırsa ödemeler erkene alınacak.

16 MİLYON EMEKLİ YARARLANACAK

Bu yıl 3 bin lira olarak ödenecek bayram ikramiyelerinden 4A, 4B ve 4C kapsamında SGK’dan aylık alan dul ve yetimler dahil yaklaşık 16 milyon kişi yararlanacak. Bayram ikramiyeleri ilk kez 1000 TL olarak başlatılmış ve 2024 Ramazan Bayramı öncesinde yüzde 50 artışla 2000 TL’den 3000 TL’ye yükseltilmişti.

BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ödeme takviminin yakında açıklanacağını ve ikramiyelerin bayram öncesinde hesaplara yatacağını belirtmişti. Ancak, son değişiklikle birlikte yeni ödeme tarihleri belirsizliğini koruyor. Emekliler, bayram ikramiyelerinin en kısa sürede hesaplarına yatmasını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x