Joe Biden yılları karıştırdı: Trump’ı 2020’de yeneceğim

ABD Başkanı Joe Biden Başkanlık kampanyası kapsamında Wisconsin’de düzenlenen toplantıda konuştu.

Joe Biden, Donald Trump’la canlı yayın tartışmasının ardından çok sayıda spekülasyon yapıldığını ifade ederek, “Biden ne yapacak diye soruyorlar. İşte size söylüyorum. Seçim yarışından çekilmeyeceğim ve kazanacağım” dedi.

Biden, bazılarının insanların verdiği oyları umursamayarak kendisinin seçim yarışından çekilmesini istediğini belirtti. Bir gafa daha imza atan Biden, “Trump’ı 2020’de yeneceğim.” diye konuştu.

“Trump’ı yenmek için de çok yaşlı değilim”

Yere düşünce kalkması gerektiğini bildiğini söyleyen Biden, “190 dakikalık bir münazaranın 3,5 yıllık yapılan işleri silmesine izin vermem” ifadesini kullandı. Biden, yaşıyla ilgili eleştirilere de “Başkanlık döneminde başarılar ele ederken çok yaşlı değildim” diyerek karşılık verdi.

“Trump’ı yenmek için de çok yaşlı değilim” diyen Biden, Trump’ın “en büyük yalancı ve en büyük tehdit” olduğunu dile getirdi. Biden, “Trump sadece hükümlü bir suçlu değil, aynı zamanda tek başına bir suç dalgası” ifadelerini kullandı.

Münazara gecesi ne olduğunun sorulması üzerine Biden, “Çok hastaydım, kendimi çok kötü hissediyordum” dedi.

Biden, kötü bir gece geçirdiğini belirterek, “Trump mikrofonu bile kapalıyken bağırıyordu. Bu da benim dikkatimi dağıttı. Sorun sadece bu değildi ama çok kontrol sağlayamadım” değerlendirmesinde bulundu. Münazarayı tekrar seyredip seyretmediğine ilişkin ise Biden, “Yok, sanırım izlemedim” yanıtını verdi.

“Ben Putin’i indiren adamım”

Anketlerde geride olmasına ilişkin ise Biden, “Ben anketlere inanmıyorum” dedi. Biden, kimsenin kendisinden başkan olmak için daha kalifiye olmadığını savunarak, “Trump’ı yenmek için en kalifiye kişi benim” ifadelerini kullandı.

Kendisini 4 yıl daha başkan olarak görüp görmediğine ilişkin bir soruya çok net ifadelerle cevap vermeyen Biden, NATO’yu bir araya getireceğine işaret ederek, “Ben Putin’i indiren adamım” dedi.

Kendisini eleştirenlerin sorulması üzerine ise Biden, söz konusu kişilerin “neden bahsettiğini” bilmediğini ifade etti. Biden, seçim yarışından çekilmeyeceğini tekrarlayarak, sadece Tanrı’nın onu çekilmeye ikna edebileceğini söyledi.

“Her gün yaptıklarımla muayeneden geçiyorum”

Zihinsel sağlığını ölçmek için bir muayeneyi kabul edip etmeyeceğini cevaplamaktan kaçınan Biden, “Her gün yaptıklarımla ben zaten muayeneden geçiyorum” diye konuştu.

Biden, sadece seçim kampanyası yürütmediğini belirterek, “Ben dünyayı yönetiyorum. Mübalağa gibi gelebilir ancak değil, biz dünyanın merkezindeki ülkeyiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x