Binance, Dolandırıcıları Platformdan Atmak İçin Yeni Bir Ödül Sistemi Duyurdu

Bütün büyük firmalar zaman zaman kapsamlı iç denetimler gerçekleştiriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance de benzer bir denetimin ardından, platformun hizmet ve özelliklerinin istismar edilebildiğini ortaya çıkardı. Kripto borsası, işlem ücretlerinin artması, API limitlerine ulaşılması gibi sorunları gibi adil olmayan işlemlere neden olan istismarlara karşı firma harekete geçti. 

Dünya çapında devlet yöneticilerinden gelen yasal hamlelerin ardından Binance bazı değişiklikler için kolları sıvamış durumda. Firmanın blog gönderisinde, suç odaklarının alt hesapları hedef aldıklarını, alt cüzdanları kontrol ettiğini ve güvenlik önlemlerini aşmak için de fon yönetim hesaplarını kullandıklarını belirtti. 

Şüpheli işlemleri bildirenlere ödül

Binance, bu türden istismarları engellemek amacıyla inovatif izleme teknolojileri kullanmaya başladıklarını ve “tüm potansiyel veya şüpheli kötüye kullanımları” inceleyerek gerekli aktiviteleri aldıklarını ifade etti. Binance, BtcTurk’ten çalınan milyonlarca dolarlık kripto varlığın da işlemlerini dondurmuştu. 

Platformu daha da güvenli hâle getirmeyi amaçlayan Binance, şüpheli işlemleri bildirenlere ödül vereceği programı başlattı. Kripto para borsasının kullanıcı sayısı, 2023 sonunda 170 milyonu bulmuştu. Öte yandan Binance, Hindistan tarafından 2,25 milyon dolarlık bir cezaya çarptırılmış ve kara para aklamayı engelleyememekle itham edilmişti. 

Öte yandan Hong Kong, Türkiye gibi pek çok ülke de kripto paralara düzenleme getirmek için çalışıyor. Yine de Binance, 2,26 trilyon dolarlık hacmi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x